search instagram arrow-down

Wpisz swój adres e-mail, aby obserwować mojego bloga i otrzymywać powiadomienia o nowych postach

Instagram

Ahoj!


DSC00179stockholm

    Kłaniam się. Na imię mam Hubert i jestem Wiercę Piętą, a Ty jesteś na moim blogu podróżniczym. Może polecili Ci go znajomi, może podpowiedziała reklama na portalu społecznościowym, ale najpewniej jesteś tu przypadkiem. Jeśli zostaniesz chwilę, coś Ci opowiem.

    Nie umiem określić jednoznacznie skąd wzięły się moje ciągoty do szwendania się. Umiem natomiast określić ilość moich wyjazdów z domu na dłużej do 12 roku życia: 3. Byłem raczej stacjonarny, a moi rodzice nie protestowali. Byli tacy sami. Nie zaszczepili we mnie nigdy tej iskry. Radości z podróżowania.

   Dziś mam te starcze 24 lata i jestem miłośnikiem szeroko pojętego outdooru, szwendania się, campingów i spania “na gospodarza”. Paradoksalnie zawdzięczam to moim rodzicom, którzy bali się, że zostanę zgwałcony na zielonej szkole. Nie chciałem powielać ich postawy. Zbuntowałem się, wsiadłem w autobus i pojechałem w Tatry. To był nowy początek.

   Wiercę Piętą to blog. Zrodzony po namowach znajomych, ale i własnej potrzeby. Misji. Moim celem jest uzmysłowić Ci, jeśli jeszcze tego nie wiesz drogi Czytelniku, że podróżowanie nie wymaga dużo, a daje wiele. Nie oznacza odwiedzania biur podróży i wydawania dużych sum pieniędzy. Nie wymaga tygodnia urlopu, bo przygodę życia możesz przeżyć tuż za rogiem. Tylko się rusz. Weź plecak, parę złotych i ruszaj. Zabierz kompana lub nie. Pamiętaj o mapie lub nie. Zgub się. Rowerem, pieszo, stopem- ale przemierzaj. Spróbuj lokalnego dania. Zdziwisz się, ilu przyjaznych ludzi spotkasz w nawet nieprzyjaznej okolicy. Ludzi, którzy dadzą Ci schronienie, jeśli ujrzą w Twoich oczach głód przygody. Myślisz, że to mrzonka? Właśnie dlatego stworzyłem tego bloga. Żeby zmienić Twoje myślenie.

​   Prawdopodobnie nie uświadczysz tu relacji z Kuala Lumpur albo Nowego Jorku, a na pewno nie tak prędko. Jeżdżę dużo rowerem po Polsce i zdobywam nasze góry. Głównie. Trochę fotografuję i zarażam ludzi szwendactwem*. Mam spore grono zarażonych. Zawsze na wyjazdach staram się rozmawiać z ludźmi. To kopalnia informacji o danym miejscu, a życiowe historie niektórych są iście namacalną inspiracją. Tułaczka daje motywację. Rodzi idee. Przekonasz się!

​   Chcesz być jak Tony Halik? Ułatwię Ci to. Chcesz zdobyć świat, ale wydaje Ci się, że to niemożliwe w kontekście życiowych obowiązków? Pomogę Ci. Na tym blogu spotkasz relacje z wyjazdów, porady i wskazówki, ciekawostki i filmy. Często w trochę prześmiewczym klimacie.

Zapraszam do obserwowania bloga, Instagrama oraz zaglądania na profil na Facebooku. Prezentowane dobre gówno!

Razem zrywajmy niewidzialne łańcuchy. Darz bór!


H.

 

 

*Tak, nie ma takiego słowa, he

Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s